Lupamyynti ja hallinto

Kalastuslupien myynti:

Osakaskunnan lupia myydään osakkaille, paikkakunnalla asuville ja mökkiläisille.
Verkko- ja viehekalastuslupia myydään myös ulkopuolisille.

  • Hirvensalmen kone, Keskustie 1 Hirvensalmi, 015 652 800
  • Kukkakahvila, Hirvensalmentie 25 Hirvensalmi, 010 439 1140
  • Seo Hirvensalmi, Hirvensalmentie 39 Hirvensalmi, 015 652 750
  • Kala Kalle, Porrassalmenkatu 24 Mikkeli, 015 161 110
  • Aten Marja-Aitta, Liito-oravantie 2 Hietanen, 050 058 2298
  • kalakortti.com

Hallinto:

  • Puheenjohta/sihteeri Arto Salmela, 045-156 6799, arto.salmela(at)hotmail.com
  • Varapuheenjohtaja Kai Ritosalo 044-056 0750, kai.ritosalo(at)gmail.com
  • Rahastonhoitaja Reijo Tanttu, 040-029 8362, reijo.tanttu(at)surffi.fi

Vesialueiden yhteyshenkilöt:

  • Hintikanselkä, Kaihlanen: Saku Nieminen, 050 911 3502 sakke1.nie(at)gmail.com/li>
  • Saarva: Seppo Torniainen, 040 501 8421
  • Vahvajärvi, Sämpiä jne. Kai Ritosalo, 040 706 9502, kai.ritosalo(at)gmail.com
  • Liekune: Juha Torniainen, 050 596 4785, juha.torniainen(at)hirvensalmi.fi
  • Ripatinkoski: Kai Ritosalo 040 706 9502, kai.ritosalo(at)gmail.com
  • Ryökäs: Risto Nironen 0400 384 562, risto.nironen(at)gmail.com
  • Ryökäs: Vesa Vuorinen, 040-067 7494, vesa.vuorinen1(at)gmail.com

Vastuuhenkilöt :

  • Istutukset Timo Torniainen, 040 578 6743, timo.torniainen(at)vilkonharjunsora.net
  • Lupamyynti Kai Ritosalo, 040 706 9502, kai.ritosalo(at)gmail.com
  • Vesienhoito Veijo Puukko, 044 976 1013, veijo.puukko(at)luukku.com
  • Markkinointi ja tiedotus Kai Ritosalo, 040 706 9502, kai.ritosalo(at)gmail.com
  • Viranomaisasiat Arto Salmela, arto.salmela(at)hotmail.com
  • Kalastuksenvalvonta Jukka-Pekka Sepperi, 0400-143690, jukka- pekka.sepperi(at)evl.fi
  • Ravustus Seppo Torniainen, 040 501 8421
  • Metsästys Kai Ritosalo, 040 706 9502, kai.ritosalo(at)gmail.com

Hoitokunta kokonaisuudessaan:

  • Jukka-Pekka Sepperi
  • Veijo Puukko
  • Risto Nironen
  • Paavo Ruhanen
  • Arto Salmela
  • Juha Torniainen
  • Kai Ritosalo
  • Vesa Vuorinen
  • Seppo Torniainen
  • Timo Torniainen